Anse Figuier Gites De France
| Wi-Fi | Privat strand Strand | Aktiviteter Vindsurfing Dykning Snorkling Fiske Kanotpaddling Vandring |
| Mat/Dryck Bar/lounge | Rökning förbjuden Rökfria rum | Barnvänligt Barnsängar |
| Luftkonditionering | Husdjur ej tillåtna Inga husdjur |
Under vistelsen i Anse Figuier Gites De France Terre-De-Haut kan gästerna delta i snorkling, kanotpaddling och vandring eller besöka Îles des Saintes, som ligger cirka 18 minuters promenad bort.
Den här villan erbjuder ett strandnära läge 2 km från Plage de Pompierre och 3 km från Fort Napoleon. Denna villa ligger ungefär 25 minuters gångavstånd från Îlet à Cabrit. Gästerna kan också hitta La Dive Bouteille som ligger mindre än 500 meter bort.
Balkong och terrass tillsammans med utsikt över havet erbjuds också på det här boendet. Badrumsfaciliteterna i Anse Figuier Gites De France inkluderar också en duschkabin och en separat toalett. Det finns också badlakan och handdukar för gästernas komfort.
Villan har kylskåp, köksredskap och glas i ett komplett kök. Restaurangen Ti Bo Doudou, som serverar hälsosamma rätter, är belägen mindre än 1 km bort. Busstationen Mairie, belägen ungefär 10 minuters promenad bort, erbjuder transportmöjligheter i närområdet.
- Lokala sevärdheter
- Îles des Saintes900 m
- Anse Rodrigue500 m
- Le Chameau1,1 km
- Le Chacha1 km
- Anse a Cointe1,5 km
- Pain de sucre1,5 km
- Plage du Pain de sucre1,4 km
- Grande Anse1 km
- Galerie des Saintes750 m
- Flygplatser
- Terre-de-Haut Flygplats1 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Wi-Fi
- Parkering
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Inga husdjur
- Endast för vuxna
- Bagageförvaring
- Elbilsladdstation
Mat och drycker
- Köksgeråd
- Bar/lounge
- Matplats utomhus
Aktiviteter och avkoppling
- Strand
- Solsängar
- Solterass
- Trädgård
- Grill faciliteter
- Vindsurfing
- Dykning
- Snorkling
- Kanotpaddling
- Vandring
- Fiske
Service
- Flygplatstransfer (mot avgift)
- Utflykts-/biljettservice
På rummet
- Luftkonditionering
- Sittgrupp
- Klädkammare
- Terrass
- Trädgårdsmöbler
- Matbord
- Tvättmaskin
- LCD-TV
- CD-spelare
- Barnsängar
- Parkettgolv
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Hur långt är det från den strandnära Anse Figuier Gites De France till Terre-de-Haut flygplats?
Den strandnära Anse Figuier Gites De France ligger inom 5 minuters bilresa från Terre-de-Haut flygplats. - ❓
Finns det Wi-Fi i Anse Figuier Gites De France?
Ja, Anse Figuier Gites De France erbjuder WiFi. - ❓
Hur mycket kostar det att boka den strandnära Anse Figuier Gites De France?
Det genomsnittliga priset för en natt i den strandnära Anse Figuier Gites De France är 249$. För särskild information, kontakta boendet. - ❓
Erbjuder denna semesterbostad ett kök?
Denna semesterbostad har ett komplett kök med kylskåp, brödrost och köksredskap. - ❓
Finns det en strand nära Anse Figuier Gites De France?
Anse Figuier Gites De France erbjuder närhet till Plage d'Anse du Figuier som ligger mindre än 150 meter bort. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i den strandnära Anse Figuier Gites De France?
I den strandnära Anse Figuier Gites De France kan du utforska Terre-De-Hauts viktigaste landmärken, inklusive Plage de Pompierre (2 km), Îles des Saintes (1 km) och Fort Napoleon, som finns inom 10 minuters bilresa.